Anasayfa > > > Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemesi Hakkında
Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemesi Hakkında

Değerli Müşterimiz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 26.04.2018 tarih 7815-4 sayılı, 13.12.2018 tarih 8255-16 sayılı, 17.01.2019 tarihli 8384-1 sayılı, 04.04.2019 tarih 8531-2 sayılı ve 21.11.2019 tarih 8947-5/6 sayılı Kurul Kararları ve diğer talimatları çerçevesinde; şirketimizce 30.03.2013 – 01.06.2017 tarihleri arasındaki dönem için Yeni Standart Bağlantı Hattı yatırımlarını yapan/finanse eden hak sahiplerine geri ödeme süreci başlatılmıştır.  

30.03.2013 ile 01.06.2017 tarihleri arasında "Yeni Standart Bağlantı Hattı" yatırımını yapan/finanse eden kişilere geri ödeme yapılacaktır. Şirketimiz tarafından yapılacak geri ödemelerde yatırım yaptığını veya yatırımı finanse ettiğini belgelendiren kişi hak sahibi olarak kabul edilecektir. Bu kapsamda; Yeni Standart Bağlantı Hattının tesis edilmesi karşılığında belirli bir bedeli ödemeyi üstlenen ve o girişim için parasını koyan gerçek veya tüzel kişi hak sahibi olarak kabul edilmekte olup geri ödemeler yalnızca bu tanım kapsamına giren kişilere yapılacaktır.

Geri ödemeler için şirketimizin https://www.baskentedas.com.tr internet sayfasında yer alan "Yasal Bildirimler" başlığı altındaki "Yeni Standart Bağlantı Hatları İçin Yapılacak Geri Ödeme Başvurusu" bölümünden ilgili yapıya ait bir tesisat numarası ile başvuru ve sorgulama yapabilir ve gerekli tüm belgeleri bu sayfadan yükleyerek şirketimize iletebilirsiniz.

Başvuru sırasında internet sayfamız üzerinden sisteme yüklemeniz gereken belgeler yazımızın ekinde yer almaktadır (EK-Belgeler).

Yatırımı yapan/finanse eden olmanız ve bunu geçerli ve doğru evrak asılları ile kanıtlamanız halinde geri ödemeye hak kazanacağınızı belirtmek isteriz.

Başvurunuzun sonucunu internet sayfamızdaki "Yasal Bildirimler" başlığı altındaki "Yeni Standart Bağlantı Hatları Geri Ödeme Başvuru Sonucu Sorgulama Ekranı" üzerinden öğrenebilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması halinde takip etmeniz gereken sürece ilişkin bilgiler, şirketimizin https://www.baskentedas.com.tr internet sayfasında yer alan "Yasal Bildirimler" başlığı altındaki "Yeni Standart Bağlantı Hatları İçin Yapılacak Geri Ödeme Başvurusu" alanında paylaşmış olduğunuz mail adresi ve telefon numarasına gönderilecektir.

Gerekmesi halinde, konuya ilişkin sorularınızı 186 Çağrı Merkezi üzerinden iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

 

EK-Belgeler

Başvuru sırasında https://www.baskentedas.com.tr internet sayfasında yer alan "Yasal Bildirimler" başlığı altındaki "Yeni Standart Bağlantı Hatları İçin Yapılacak Geri Ödeme Başvurusu" bölümünden sisteme yüklemeniz gereken belgeler: