Anasayfa > > > Duyurular
Duyurular
Basın Açıklaması

BAŞKENT EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 24.03.2017

24.03.2017 tarihli Genel Kurul Toplantı Kararları ​​için tıklayınız


BAŞKENT EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 24.02.2016

Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar'ın  " TEİAŞ ve Dağıtım şirketlerinin OSOS verilerinin paylaşımına dair sorumlulukları " başlıklı 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan   " TEİAŞ ve dağıtım şirketleri OSOS vasıtasıyla elde edilen verileri aşağıdaki esaslar dahilinde ilgili taraflarla güvenli ortamda ve internet tabanlı paylaşmak üzere gerekli altyapıyı oluşturur." Hükmü yer almaktadır.

Yukarıda alıntılanan mevzuat hükmü  gereği Otomatik Sayaç Okuma Sistemi(OSOS)  kapsamında sayaçları uzaktan okunan abonelerimizin, sayaçlarına ait verileri internet üzerinden takip edebilmeleri için kullanıcı adı ve şifre tanımlanmaya başlanmıştır. Sisteme giriş işlemlerinin tamamlanabilmesi ve bahsi geçen  verilerin ilgililerle paylaşılabilmesi için ilgililerin Şirketimize başvurması gerekmektedir.​


BAŞKENT EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 30.10.2015

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sürecinde sürdürülebilir enerji sağlamak adına Başkent EDAŞ tarafından, gerekli tedbirler alınmıştır.

 

Alınan tedbirler kapsamında; öncelikli olarak seçim günü herhangi bir programlı elektrik kesintisi uygulanmayacaktır.

 

Bunun yanı sıra, enerji sürekliliğini sağlamak amacıyla alternatif enerji besleme planları yapılmıştır. Yüksek Seçim Kurulu ve ilgili diğer kurumlarla yapılan koordinasyon sonucunda, gerekli görülen merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunulmuştur.

 

Olası arızalara en hızlı şekilde müdahale edebilmek için oy sayımı yapılacak olan kritik bölgelerde nöbetçi ekipler görevlendirilecektir.

Elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda 186 Çağrı Merkezimiz kanalıyla bildirimde bulunulabilecektir.

 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla,

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.​


BAŞKENT EDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - AYDINLATMA - 30.06.2015

Düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin denetlenmesi 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında gerçekleştirilmektedir.  Elektrik Piyasası Kanun'u  uyarınca elektrik dağıtım şirketlerini inceleme ve denetleme yetkisi  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na verilmiş olup , Bakanlık tarafından uygun görülen veya yetkilendirilen hallerde söz konusu iş ve işlemler ihtisas sahibi olan kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda BAŞKENT Elektrik Dağıtım şirketimiz 27.07.2015 – 05.08.2015 tarihleri arasında Bakanlık tarafından bu konuda yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün yürüteceği Genel Aydınlatma Denetiminden geçecektir.

Denetim süresince gündüz saatlerde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.' nin bazı bölgelerinde sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.


​​​​